Ustájení

Vytisknout

Náš ranč Vám nabízí ustájení Vašich koníků. Může se jednat o ustájení v boxech nebo o ustájení výběhové, dle Vašeho výběru. K dispozici máme 5 výběhů o celkové rozloze přes 8 ha (80.000 m2), ve výbězích jsou přístřešky, kam se koníci mohou schovat v případě nepřízně počasí. Většina koníků se pase ve velkém výběhu (asi 7 ha), čtyři menší výběhy jsou určeny pro koně relativně problémovější (hřebci, klisny s hříbaty, poníci, koně špatně krmitelné,...)

 

Ustájení v boxech

Ustájení v nových boxech o rozměrech 3,5 x 3 m, anglický box (otevřený, ale zavíratelný horní díl), podestýlka slámou. Kůň je přes den pouštěn do travnatého výběhu. Ustájení zahrnuje krmení koně 2x denně granulemi a celodenní přístup koně k senu bez omezení (ad libitum) a vodě. V ceně je rovněž zahrnuta možnost používání sedlovny, šatny, dvou jízdáren se skokovým materiálem, jedné pískové a jedné travnaté, osvětlené kruhové ohrady s pískem a geotextilií a dalšího vybavení ranče (úvaziště, sprchovací box, společenská místnost,...).

 

Výběhové ustájení

Celodenní pobyt koně v travnatém výběhu, zvláště vhodný pro mladé koně nebo koně se zdravotními obtížemi - dýchavičnost apod. Ustájení zahrnuje celodenní přístup koně k senu bez omezení (ad libitum), krmení granulemi dle dispozic majitele. V ceně ustájení není zahrnuta možnost používání šatny a sedlovny, možnost přístupu na úvaziště, do sprchy, na jízdárny a do kruhové ohrady. Je ale možné si toto připlatit.

 

V areálu ranče je dále k dispozici: úvaziště z protiskluzovým gumovým povrchem pro větší bezpečnost Vašich koní, sprcha pro koně rovněž s gumovým povrchem, zpevněné chodníčky před stájemi a v okolí šatny pro Vaše větší pohodlí.

Pokud máte na našem ranči ustájeného svého koně, můžete využít přepravy Vašeho koně se slevou.